فریلنسرینگ

فریلنسرینگ

 

تعریف فریلنسر (Freelancer) این است که یک نفر، بدون اینکه به یک سازمان یا کسب و کار و شرکت مشخص متعهد شود، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را برای مجموعه‌های مختلف انجام می‌دهد و بسته به نیاز و پروژه‌های در دسترس، کارفرمای خود را تغییر می‌دهد. با ظهور اینترنت و گسترش وب، فعالیت فریلنسرها هم افزایش یافت. این افزایش چنان جدی و چشمگیر بود که امروزه اصطلاحی به نام Freelancer Economy یا اقتصاد فریلنسرها یا اقتصاد آزادکارها شکل گرفته است. بیشتر فریلنسرها ترجیح می‌دهند که به صورت تنهایی مشغول به کار باشند به خاطر چند دلیل: اینگونه آزادی عمل بیشتری در کار خود دارند. می توانند به هر کاری که علاقه دارند بپردازند. کل درآمد از کار، مال خودشان می شود. رئیس خود هستند و هر موقع خواستند می توانند مشغول به کار باشند و یا اینکه استراحت کنند. بیشتر فریلنسر ها در منزل خود مشغول به کار هستند و تعداد محدودی از آن ها برای خود یک دفتر خصوصی دور از خانه به پا کرده اند.

مزیت های فریلنسینگ:

فریلنسینگ مزایای بسیاری دارد که اگر به آن توجه کنیم تقریبا همه ما دلمان می خواهد به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار شویم در اینجا به تعدادی از مزایای این کار می پردازیم. -شما برای خودتان کار می کنید و هیچ رئیس و مدیری بالای سر شما نیست. -نوع کار و تعداد انجام آن بر عهده خودتان می باشد و هر مدل کاری که علاقه دارید را می توانید انتخاب کنید و مشغول به آن کار شوید. ساعت کاری شما نامحدود است و هر زمان که دلتان خواست میتوانید مشغول به کار شوید. وقت آزاد بیشتری دارید و به جای اینکه وقتتان را در ترافیک و شهر شلوغ بگذرانید با نشستن در منزل کارتان را انجام می‌دهید.

معایب فریلنسرینگ:

همان طور که در این شغل رئیس خودتان خود شما هستید در همه سمت ها هم خودتان باید باشید یعنی نه تنها رئیس خود بلکه حسابدار، کارمند، بازاریاب، و حتی فروشنده باید خودتان باشید و این کمی کار شما را سخت می کند که بخواهید به جای همه این سمت ها باشید. به دلیل آنکه شما همیشه در منزل کار می کنید شاید کار شما اختلالاتی با کار های منزل و استراحت شما پیدا کند و همه چیز شما در هم بر هم شود اما شما می توانید با مدیریت کامل به همه کار خود برسید. اگر شخصی اجتماعی و پر حرف هستید و علاقه به کارهای گروهی دارید احتمالا این کار مناسب شما نمی باشد و به دنبال این شغل نیایید.

 

 

گروه مهندسی مدیریت فناوری اطلاعات خیام

 

جهت سفارش خود فرم زیر را تکمیل فرمایید.

درخواست فریلنسرینگ